Ułatwienia dostępu

Promocja dziedzictwa kulturowego, poprzez organizację Dni Ryk

Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 dla Małych Projektów tj. operacji, które nieodpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi w Urzędzie Marszałkowskim.
Lokalizacja: Gmina Ryki, powiat rycki, woj. lubelskie, miasto Ryki - Stadion Miejski
Tytuł projektu: „Promocja dziedzictwa kulturowego, poprzez organizację Dni Ryk”
Opis operacji: Celem projektu była organizacja święta o zasięgu ponad gminnym, które nawiązuje do kultywowania tradycji regionalnych. Święto od lat organizowane jest z Radiem Lublin. Jest to impreza trzy dniowa, plenerowa, o charakterze folklorystycznym. Prezentują się Koła Gospodyń Wiejskich, Kapela i Chór Rykowiacy, Zespół Tańca Ludowego i różne zespoły wokalne. Gwiazdą ostatnich Dni Ryk była Kasia Kowalska z zespołem. Pomysł organizacji festynu rozrywkowo – kulturalnego powstał w związku z promocją miasta, lokalnych produktów a także wspieranie i promocja dziedzictwa kulturowego. Aktywizacja społeczności lokalnej i integracja mieszkańców podczas imprez plenerowych to jeden z ważniejszych celów jakie stawia sobie Gmina Ryki jako organizator.
Całkowita wartość projektu: 30 921,00 zł.
Wielkość wkładu środków w ramach EFRROW: 21 173,44 zł.

Dane kontaktowe

Adres
ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki

Kontakt
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.   07:30 – 15:30

© Wszelkie prawa zasteżone. Wdrożenie - WINDWEB