Ułatwienia dostępu

Inwestycje

Spotkanie z książką 22 kwietnia 2021

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – DZIEŃ ZIEMI

Co roku, 22 kwietnia,  obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci, bo przecież Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.

22 kwietnia dzieci z Przedszkola nr 1 w Rykach wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez bibliotekarkę z Oddziału dla Dzieci Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Rykach. Przedszkolaki dowiedziały się jak na co dzień mogą dbać o naszą planetę, w jaki sposób można oszczędzać wodę i energię oraz dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci.  Poznały również tajemnicze słowo „recykling”. Zobaczyły też jakie książki o tematyce ekologicznej znajdują się w naszej bibliotece. Na koniec spotkania sprawdziły swoją wiedzę  w quizie ekologicznym i obiecały dbać o nasze środowisko.  

Zajęcia z cyklu „Spotkanie z książką” odbyły się w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Ryki na lata 2016 – 2022.

 

Dane kontaktowe

Adres
ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki

Kontakt
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.   07:30 – 15:30

© Wszelkie prawa zasteżone. Wdrożenie - WINDWEB